Rezervujte napřímo a ušetřete! PARKOVÁNÍ ZDARMA do 31.8.2020!
Přijďte posedět a relaxovat v pohodlném hotelovém lobby baru.
Příjezd
Odjezd

HOTEL & OKOLÍ

  1. Hlavní strana
  2. HOTEL & OKOLÍ

Naši hosté oceňují výhodnou polohu Hotelu Kinsky Garden, v docházkové vzdálenosti historického centra Prahy. Městskou hromadnou dopravou se pohodlně dostanete do okolních i vzdálenějších čtvrtí města: zastávka autobusu a tramvaje se nachází asi 50 metrů od hotelu, k nejbližší stanici metra Anděl je to přibližně 700 metrů. V okolí je také množství restaurací – zeptejte se nás, rádi vám některou z nich doporučíme.

Zahrada Kinských

Zelené plochy, zahrady a vinice se na tomto území nacházely již od 12. století. Ve 30. letech 19. století kníže Rudolf Kinský pozemky rozšířil a nechal zde zbudovat anglický park a empírový letohrádek. Ačkoliv leží Zahrada Kinských přímo v centru Prahy, je klidným místem pro odpočinek a vycházky. Kromě již zmíněného Letohrádku Kinských v ní najdete pravoslavný kostelík sv. Michala, dřevěnou moravskou zvonici, několik soch, jezírko a dvě dětská hřiště.

Co byste si v Praze neměli nechat ujít

Projděte se po hlavním městě České republiky a užijte si neopakovatelnou atmosféru skrytých uliček, velkorysých bulvárů, středověkých náměstí a bezpočtu kostelů. Pokud zatoužíte po prohlídce s průvodcem, kontaktujte prosím naše recepční, rádi vám poradí a pomohou.

Karlův most

Tento nejstarší kamenný most v Praze započal stavět císař Karel IV. v roce 1357 a stavba trvala téměř 50 let. Most spojuje Malou Stranu a Staré Město a zdobí ho třicet soch převážně z období vrcholného baroka. Mezi jejich autory jsou věhlasní sochaři Matyáš Bernard Braun či Maxmilián Brokoff. Přes Karlův most vede tzv. Královská cesta. Od hotelu Kinsky Garden je to přes Kampu na Karlův most vycházkovou chůzí přibližně 17 minut.

Pražský hrad

Na místě, kde dnes stojí Pražský hrad, stávalo sídlo knížat a králů již od 9. století. Dnes se svou rozlohou řadí mezi největší hradní komplexy na světě. Od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky. Dominantu Pražského hradu tvoří hradní budovy a věže Katedrály svatého Víta, kde jsou uloženy korunovační klenoty. Od hotelu Kinsky Garden se vydejte pěšky (anebo 4 zastávky tramvají) na Malostranské náměstí a odtud stoupejte přes Nerudovu ulici až k Pražskému hradu, což vám pěší chůzí zabere asi 25 minut. Můžete také zvolit pozvolnější trasu s menším převýšením (cca 30 minut) přes Kampu, Klárov a po Starých zámeckých schodech.

Národní divadlo

Národní divadlo je jednou z nejvýznamnějších historických budov v Praze. Poprvé bylo otevřeno v roce 1881, ještě tentýž rok však postihl budovu ničivý požár. Národní divadlo bylo obnoveno díky celonárodní sbírce a jeho znovuotevření se uskutečnilo v roce 1883. Do Národního divadla můžete zajít na činohru, operu nebo balet. Vydejte se od hotelu na příjemnou procházku přes řeku Vltavu, po mostě Legiía přaijdete ke Zlaté kapličce za 15 minut.

Kostel Panny Marie Vítězné

Chrám Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského na Malé Straně navštěvují každoročně statisíce věřících z celého světa, aby spatřili sošku Pražského Jezulátka. Při své apoštolské cestě v roce 2009 ji navštívil také papež Benedikt XVI. Kostel je významnou památkou raného baroka. Přiléhá k němu klášter bosých karmelitánů, umístěný v dolní části Seminářské zahrady. Od hotelu Kinsky Garden je to ke kostelu pěšky pouhých 12 minut.

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí tepe jako skutečné srdce města. Prochází tudy Královská cesta, na Vánoce a Velikonoce se zde konají trhy. Přímo na náměstí si prohlédněte Staroměstskou radnici s orlojem, na němž v každou celou hodinu defilují apoštolové. Dominantami náměstí jsou Týnský chrám a barokní kostel sv. Mikuláše. Od hotelu se vydejte po nábřeží a po mostě Legií k Národnímu divadlu, odtud kolem Vltavy ke Karlovu mostu a Karlovou ulicí až na Staroměstské náměstí. Vycházkovou chůzí půjdete tuto trasu asi 25 minut.

Obecní dům

Jednu z nejvýznamnějších secesních staveb v Praze můžete obdivovat na Náměstí Republiky. Na výzdobě interiérů se podílel dokonce i samotný Alfons Mucha. Obecní dům je příkladem krásného snoubení dvou stylů – stojí bezprostředně vedle gotické Prašné brány. Kromě několika koncertních síní s vynikající akustikou se v Obecním domě nachází vyhledávaná francouzská restaurace. Ze Staroměstského náměstí se vydejte Celetnou ulicí, k Obecnímu domu dojdete pěšky asi za 8 minut.

Václavské náměstí

Tento téměř 700 metrů dlouhý a 60 metrů široký bulvár je obchodním centrem českého hlavního města. Tradičně je také místem demonstrací a oslav. V horní části mu dominuje budova Národního muzea a socha svatého Václava, patrona české země. Spodní část zvaná Můstek tvoří hranici mezi Novým a Starým Městem. Z hotelu Kinsky Garden zamiřte k Vltavě, přejděte most Legií a kolem Národního divadla pokračujte rovně po Národní třídě až na Václavské náměstí. Tato trasa trvá pěšky necelých 25 minut.

Petřín

Na Zahradu Kinských navazují Petřínské sady a společně tvoří zelené plíce centra města. Na kopci ve výšce 327 metrů stojí Petřínská rozhledna, pětkrát zmenšená napodobenina pařížské Eiffelovy věže. Pro zpestření zavítejte také do přilehlého zrcadlového bludiště. Na Petřín se ti statečnější vydávají pěšky – z úpatí Malé Strany počítejte na cestu do kopce dobrou půlhodinu. Chcete-li šetřit síly, využijte lanovku ze stanice Újezd, která je od hotelu vzdálena asi 8 minut pěšky.

Umístění

V srdci Prahy

Hotel Kinsky Garden
Holeckova 7, 150-00 Praha

Newsletter

Subscribe to our newsletter!

Při poskytování služeb nám pomáhají COOKIES.

Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více v Oznámení o ochraně osobních údajů.

ROZUMÍM