Best Western Hotel Kinsky Garden Malá Strana – místní zajímavosti

Místní zajímavosti

Zaměstnanci naší recepce Vám s radostí pomohou zorganizovat Vaše prohlídky města, pro více informací, kontaktujte prosíme reception@hotelkinskygarden.cz.

Karlův Most

Karlův Most je známý historický most, vedoucí přes řeku Vltavu v Praze, Česká republika. Best Western Hotel Kinsky Garden Praha je umístěn poblíž Karlova Mostu, pouze něco přes 1 kilometr pěšky. Jeho stavba začala v roce 1357 pod záštitou krále Karla IV., a byla dokončena počátkem 15. století. Jako jediná možnost jak se dostat přes řeku Vltavu, byl Karlův Most až do roku 1841 nejdůležitější spojnicí mezi Pražským Hradem a Starým Městem s přilehlými oblastmi.

Pražský Hrad

Pražský Hrad je hradem v Praze , kde sídlili čeští králové, vládci Svaté říše římské i prezidenti Československa a České Republiky. Best Western Hotel Kinsky Garden Praha se nachází poblíž Pražského Hradu, vzdáleného pouhých 20 minut pěší chůzí. Jsou zde uloženy české korunovační klenoty. Se svými 570 metry na délku a průměrně 130 metry na šířku je Pražský Hrad (dle údajů v Guinnessově knize rekordů největší středověký hrad) největším hradem na světě.

Národní Divadlo

Národní Divadlo v Praze je známé jako Alma Mater české opery, a jako národní monument české historie a umění. Hosté hotelu Best Western Hotel Kinsky Garden na Malé Straně jsou vábeni k vycházce přes řeku Vltavu a návštěvě tohoto základního kamene české kultury. Národní Divadlo patří k nejdůležitějším českým kulturním institucím s bohatou uměleckou tradicí, vytvořenou a udržovanou nejrozličnějšími osobnostmi české společnosti.

Kostel Panny Marie Vítězné

Svatyně, v níž je uložena a uctívána světoznámá soška Pražského Jezulátka, se nachází v Karmelitské ulici v pražském Malém Městě, pouhých pár kroků od Hotelu Best Western Hotel Kinsky Garden. Chrám, zasvěcený Panně Marii Vítězné a svatému Antonínu Paduánskému, každoročně navštěvují statisíce věřících z České republiky i z celého světa. Zároveň je kostel Panny Marie Vítězné kulturní a uměleckou památkou světové důležitosti. Je jednou z památek světového dědictví UNESCO.

Staroměstské náměstí

Umístěné mezi Václavským náměstím a Karlovým Mostem, překypuje v létě pražské Staroměstské náměstí turistickým ruchem. Nalézají se zde stavby rozmanitých architektonických stylů, jako například gotický Týnský kostel či barokní Chrám sv. Mikuláše. Toto náměstí je pro turisty, znavené chozením po křivolakých pražských uličkách, doslova oázou. Kromě mnoha kostelů zde turisté naleznou nejen Staroměstský orloj , ale také Staroměstskou radnici, z jejíž věže se nabízí panoramatický výhled na Staré město.

Obecní dům

Obecní dům (česky: Obecní dům) je významná civilní pamětihodnost a koncertní hala v Praze, a důležitá budova architektonické i politické historie České republiky. Je situován na Náměstí Republiky 5. Kolem roku 1900 zahájilo město výběrové řízení k zahájení stavby na nezvykle tvarovaném pozemku, pak další, ale bez valného úspěchu. Poté byl projekt předán přímo architektům Osvaldu Polívkovi a Antonínu Balšánkovi, kteří stavbu řídili nejen z návrhářského, ale i z umělekého hlediska. Stavba začala roku 1905 a budova byla otevřena roku 1912.

Václavské náměstí

Václavské náměstí (českyVáclavské náměstí ) je jedno z hlavních pražských náměstí a centrum obchodu i kultury v Novém Městě Pražském, Česká republika. Došlo zde k mnoha historickým událostem a tradičně se tu odehrávají demonstrace, oslavy a další veřejné události. Náměstí bylo pojmenováno po Svatém Václavu, svatém patronu Čech. Je součástí historického centra Prahy a jednou z pamětihodností světového kulturního dědictví.

Petřín

Petřín (327 m) je kopec v centru Prahy, Česká republika. Tyčí se nějakých 130 metrů od levého břehu řeky Vltavy. Tento kopec, téměř kompletně pokrytý parky, je oblíbeným místem pro rekreaci obyvatel Prahy. Petřín (v Němčině známý jako Laurenziberg) je významnou součástí první krátké povídkyFranze Kafky "Popis jednoho zápasu" a je zmíněn v románu Milana Kundery Nesnesitelná lehkost bytí. Vrcholek tohoto pahorku je spojen s pražskou Malou Stranou díky Petřínské lanovce , lanové dráze , která vyjela poprvé roku 1891.